Pa'grūddienis

Medaļa no abām pusēm

Maijas pieredze tomātu audzēšanā.

Komentēt


tomati (1)

Kā jau zināms izsenis,  katru gadu pavasaros mūsu otrās pusītes sāk rosīties un velta skatu dārzam vairāk nekā mūsu vīrišķīgajam vaigam.

Tas nozīmē, ka sācies stādīšanas un citāda veida rosības pasākumi dārzā. Šoreiz dosim vārdu Maijai, kas ir prātīgs sievišķis ar apbrīnojamu spēju viegli un pareizi atrisināt dārzkopības jautājumus….

Šogad šo darbiņu jau esmu uzsākusi un domāju, ka nenāks par ļaunu šo to pastāstīt arī Tev.

Sniega neesamība dārzā dod signālus labāk par jebkuru kalendāru: atnācis pavasaris ar visiem tam raksturīgajiem dārza darbiem.Neesmu ne agronome, ne arī diža visu zinoša dārza pārzinātāja.

Visu esmu apguvusi un iegaumējusi no mammas stāstītā un redzētā vai precīzāk, kā stādīja tomātus vecāki un vecvecāki.

Tomēr uzreiz piezīmēšu patīkamu faktu manā saimniekošanā…ražas ir labas un viss izaug bez tomātu slimošanas un citādam ķibelēm.

Kāpēc tieši tomāti ?

Visupirms pašu audzēti tomāti ir unikāli ar derīgo un organismam nepieciešamo. Tomātos ir  C, B1, B2, B6, E, K vitamīni, nikotīnskābe, kālijs, magnijs, dzelzis, cinks, kalcijs, nātrijs, hroms, un  arī dabīgus antioksidantus, kas samazina draudus saslimt ar dažādām hroniskām kaitēm.

Kā es izvēlos sēklas…

Sēklu veikalos iegādājamas dažādu tomātu šķirņu sēklas un var gadīties, ka laimējas nopirkt labu veselīgu šķirni un galvenais… GARŠĪGU.

Es sēklas iedalu  divās lielās kategorijās – profesionālās vai veikala un manējās, kuras iegūstu pati no sevišķi labiem atlasītiem tomātiem, kas savākti iepriekšējā gadā.

Kā es to daru…

Uz šķīvīša no tomāta sēklotnes izdalu sēklas, kurām ļauju siltumā un ēnā izžūt. Tālāk šķiroju un labās ielieku papīra aploksnītē, kur uzrakstu virsū šķirni un kā garšoja, kā arī nogatavošanās laiku attiecībā pret citām šķirnēm

Tālāk sēklas lieku groziņā līdz pavasarim.

Pirms tomātu stādīšanas sēklas ir jāpārlasa, jāizņem pārāk sīkas. Labām sēklām ūdenī būtu jāgrimst, tās, kas paliek peldam virspusē, labāk neizmanot.

Tikai jāatceras, ka no sākuma visas peldēs un es vairāk vados pēc to biezuma.  Tomātu audzēšana un sējas laiks atkarīgs no tā, kad plānojat dēstus stādīt siltumnīcā. Jārēķinās, ka tomātu dēsts izaug piecās vai sešās nedēļās.

Tomātu sēklas dīgts 14 – 16 grādu temperatūrā, taču optimālā temperatūra ir 25 – 30 grādi. LASĀM TĀLĀK PAR TOMĀTU AUDZĒŠANU… ŠEIT.

.

Advertisements

Autors: PITER'S

Esi pareizā vietā !

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s