Pa'grūddienis

Medaļa no abām pusēm

Mobilā tālruņa starojums un kāpēc ar to mums jārēķinās.

2 komentāri


Draugi, tas nav mīts, bet ievērības cienīga patiesība, par mobilā tālruņa starojumu.

Mums jāatbild uz dažiem jautājumiem, lai to saprastu.

Tātad, vai mobilā tālruņa starojums ir bīstams vai tikai nedaudz kaitīgs? Cik kaitīgs ir mobilā tālruņa starojums no jūsu lolotā mobilā tālruņa? Vai pastāvīga tālruņa izmantošana var izraisīt vēzi?

Pētnieki un ārsti saka, ka tas var notikt, ja šis mobilā tālruņa starojums ir lielāks par pieļaujamo normu!

Kāda tad ir pieļaujamā norma no ārstu viedokļa? Ja mobilā tālruņa starojums pārsniedz 0,60 vatus uz kg! Tāds starojums var jums nodarīt kaitējumu.

Aplūkosim šo jautājumu bez panikas pārspīlējuma.

Mēs zinām, ka mobilie sakari rada radiofrekvenču diapazonā elektromagnētiskos viļņus. Tie attiecas uz nejonizējošu starojumu. Šie viļņi ir daudz vājāki nekā jonizējošais starojums.

Jā, mēs pat varam tos novietot blakus rentgenstariem un ultravioletajam un gammas starojumam. Protams, ne jau pēc nodarītā ļaunuma, bet pēc netiešām īpašībām.

Nu, nu… vai tas nav pārspīlējums?

Nestrīdos, bet zinu, ka jonizējošais starojums spēj iekļūt ķermeņa audos. Mobilo telefonu starojums nav jonizējošais starojums!

Tas jau skan labāk!

Jā, bet tie tomēr var kaitēt šūnām, mainot DNS struktūru. Un tas ir fakts! Nu, palika bail? Bet es domāju, ka jums noteikti ir jāzina par dažu mobilo tālruņu zīmolu tumšajām pusēm.
Ejam tālāk ar skaidrojumiem.

Ļoti intensīvi radio viļņi var sildīt ķermeņa audus. Šis princips ir balstīts uz mikroviļņu dabu. Mobilo tālruņu emitētā enerģija ir neizmērojami zemāka un nav pietiekama, lai paaugstinātu temperatūru cilvēka organismā.

Nu tas, it kā, būtu labi!

Tomēr, pētnieki apgalvo, ka nav skaidrības par to, vai tie kaitē cilvēku veselībai, un kā piesardzības pasākumu ieteic samazināt mobilo ierīču izmantošanu.  Lai izmērītu iespējamo radiācijas radīto risku veselībai, zinātnieki ir ierosinājuši mērvienību – elektromagnētiskās enerģijas īpatnējo absorbcijas koeficientu (SAR *).

Tas ir elektromagnētiskās enerģijas indikators, kas mobilās ierīces lietošanas laikā absorbējas cilvēka ķermeņa audos. Tas mainās atkarībā no tālruņa markas un modeļa. Starp citu, ražotājiem ir jāziņo par to, kāds ir maksimālais SAR līmenis, ko rada viņu produkts.

Šai informācijai jābūt pieejamai internetā.

«Statista» pētnieki ir publicējuši viedtālruņu viskaitīgāko mobilo tālruņu izlasi.

Klasificējot viedtālruņus ar visaugstāko starojumu, ko sniedza analītiskais uzņēmums «Statista», ir uzskaitītas vairākas Ķīnas ierīces, tostarp Xiaomi Mi A1, Mi Max 3, Mi Mix 3 un Redmi 5.

starojumsTas nebūt nav viss ar ko gribu dalīties rakstā! Par to, ko atbildēja Ķīnieši un papildus mobilo telefonu saraksts ar sliktu starojumu lasāms teitan: https://kllproject.lv/mobila-talruna-starojums-var-kaitet-jusu-vienigajai-veselibai.html

Par to kuri ir labākie mobilie telefoni no starojuma viedokļa arī šeitan: https://kllproject.lv/mobila-talruna-starojums-var-kaitet-jusu-vienigajai-veselibai.html

Labu dienu un labu nekaitīgu mobilo telefonu!

 

Advertisements

Autors: PITER'S

Esi pareizā vietā !

2 thoughts on “Mobilā tālruņa starojums un kāpēc ar to mums jārēķinās.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s