Pa'grūddienis

Medaļa no abām pusēm

Spidometrs vai GPS navigators, kas melo?

Komentēt


Spidometrs vai navigators?

Daudzi autovadītāji regulāri izmanto navigatoru, kas spēj ne tikai parādīt labāko maršrutu līdz galamērķim, bet arī noteikt ātrumu reāllaikā.

Tagad visas šīs funkcijas ir pieejamas, izmantojot gandrīz jebkuru viedtālruni.  Agrāk automašīnā iebūvētā GPS navigācijas sistēma tika uzskatīta par bagātīga aprīkojuma pazīmi.

Salīdzinot spidometra un GPS datus, var pamanīt atšķirību konkrētā transportlīdzekļa ātrumā. Noskaidrosim, kāpēc veidojas šāda neprecizitāte un kuriem datiem vajadzētu uzticēties.

Ātruma noteikšanas princips ir atkarīgs no automašīnas konstrukcijas iezīmēm. Iepriekš šim nolūkam tika uzstādīti mehāniskie sensori.  Tie nolasīja transmisijas vārpstas vai citu mehānismu apgriezienu skaitu.

Mūsdienu ātruma sensori ir elektroniski, un bieži tie tiek apvienoti ar ABS un ESP sistēmām. Digitālo ierīču ieviešana ir ļāvusi sasniegt augstu spidometra datu precizitāti.

Dažādi regulēšanas veidi var izkropļot parādīto informāciju. Piemēram, ja tiek uzstādīti riteņu diski, kas nav rūpnīcas noteiktajā izmērā. Saprotams, ka tad tiek nepareizi noteikts transportlīdzekļa ātrums.

Šajā gadījumā vadītājam vienmēr ir jāzina, ka ir kļūda!

Spidometrs vai navigators, kādi dati ir visprecīzākie?

Navigators nosaka objekta ātrumu, izmantojot GPS datus. Saņemto datu precizitāte ir atkarīga no vairākiem faktoriem.

Piemēram, signāla kvalitātes, laikapstākļiem un ierīces kvalitātes. Mūsdienu navigatori spēj ļoti precīzi noteikt objektu ātrumu, pat ja tie pārvietojas ļoti ātri.

Kur rodas atšķirība starp rādījumiem dažādās ierīcēs?

Kāpēc spidometrs un navigators rāda dažādus ātrumus. Parasti spidometrā parādītais ātrums vienmēr ir lielāks nekā navigators nosaka.

Par to sīkāk lasi ŠEIT.

Labu Dienu!

Autors: PITER'S

Esi pareizā vietā !

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s