Pa'grūddienis

Medaļa no abām pusēm

Budžets, glābšanas riņķis tiem, kas prot.

Komentēt


Budžets vai Budget, pat angliski skan līdzīgi- budget.

Tātad secinām, ka taupīt un plānot ir internacionāla darbība. Šāda darbība ir īpaši aktuāla ekonomiskās nestabilitātes periodā.  Domāju, ka esi pamanījis dārdzības pieaugumu, teikšu vienkārši, itin visur un it visā!

Tāpēc!

Rūpīga ģimenes budžeta pārvaldīšana ļaus ne tikai redzēt, kur aiziet nauda, ​​bet arī sadalīt to pareiziem tēriņiem.
Budžeta plānošana palīdz reālistiski izvērtēt finansiālās iespējas, sagatavoties lieliem izdevumiem un pareizi noteikt prioritātes.

Budžets, kā to īstenot?

Ģimenes budžetā ir iekļauta katra ģimenes locekļa ienākumu un izdevumu uzskaite, kā arī detalizēta uzkrājumu plāna sastādīšana tuvākajai nākotnei. Ekonomisti iesaka sastādīt budžeta plānu nākamajam gadam.

Tiek uzskatīts, ka īsāki intervāli neļauj pareizi plānot lielus izdevumus. Piemēram, atvaļinājumus, remontu, lielas sadzīves tehnikas un vēl jo vairāk automašīnas iegādi.

Tajā pašā laikā nevajadzētu mēģināt detalizēti prognozēt budžetu vairākiem gadiem uz priekšu. Ar gariem plānošanas periodiem nevarēsi ņemt vērā iespējamās izmaiņas savā atalgojumā, valūtas kursos un ekonomiskajā situācijā pasaulē.

Saskaņā ar statistiku tikai 38 % Latvijas iedzīvotāju veido budžetu, un tikai pusei no viņiem šis process ir kļuvis par ieradumu. Taču, lai zinātu, kur aiziet nauda, ​​vienkāršāk ir izmantot dažādas aprēķinu formas.

Par to sīkāk ŠEIT.

Labu Dienu!

Autors: PITER'S

Esi pareizā vietā !

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s